top of page

Charitativní foto projekt

TENTO PROJEKT JE ZAMĚŘEN NA OPUŠTĚNÁ, TÝRANÁ, ZUBOŽENÁ ZVÍŘATA, ABYCHOM JIM SPOLEČNĚ POMOHLI ZÍSKAT ZDRAVÍ A NÁSLEDNĚ MILUJÍCÍ DOMOV.

aja.png

Toto je Ája.

Rasa neznámá. Věk neznámý. Nyní šťastná, odevzdaná, milující, věrná.

Vždy tomu tak nebývalo. Ája byla týrána, měla zlomenou nohu a spousty podlitin, protože původní páníček ji často bil a kopal. A zlomené měla vlastně i své malé psí srdíčko…

Přivezla jsem ji z útulku v Klášterci Nad Ohří na jaře roku 2016. Jela jsem pro ni tenkrát s půlroční dcerkou malým autem tam a zpět téměř 300 km a vůbec nepřemýšlela nad tím, co bude. Doma máme spousty jiných zvířat, nenapadlo mne, že by třeba mohla mít strach, mohla se prát, být agresivní na děti, být problémová…

Jediný problém, který však byl, byla její obava z velkého muže. Proto si hledala přes půl dne cestu k mému manželovi a zdržovala se jen u mne. Na manžela jen vrčela, jakmile se přiblížil k ní či ke mne na méně než čtyři metry. Dnes je on její muž číslo jedna. Dýchala by za něho. Vyskočí kvůli němu do výšky téměř dvou metrů a protáhne se otvorem 8×8 cm. Pláče pro něho stejně, jako malé dítě a je nešťastná vždy, když odchází jen naproti přes ulici.

Takových a mnohem horších osudů jsou stovky, tisíce. Většinou nekončí stejným happyendem…

5pomoc opušteným.jpg

Jak to funguje?

Od ledna do září jezdím se svými dětmi, zvyklými na prostředí se zvířaty, na zajímavá místa, k lidem, kteří se starají o všemožné druhy zvířat, obětují jim leckdy celý svůj život. Jezdíme také do volné přírody, tam, kde nám sama zvířátka dovolí si na ně sáhnout a poznat je. Z nejvíce oblíbených fotografií na sklonku roku vzniklo několik kalendářů, které jsou k prodeji. Dále je možné zakoupit jakýkoli obraz z mé sbírky. Výtěžek poputuje k opuštěným nebo nemocným zvířátkům.

obraz 22.jpg

Jak můžete pomoci?

Šiřte: Sdílejte,  odkazujte, komentujte fotografie.

Nominujte: Napište mi, komu a kam je třeba přispět, kde nejvíce hledají pomoc, ukažte mi příběh toho zvířete, který nejvíce potřebuje finanční pomoc.

Doporučujte: Máte-li kontakty kamkoli, kde by tyto informace mohly být zveřejněny, ať už místní zpravodaje nebo noviny, časopisy, nebo i média, kontaktujte mne, ať společně šíříme projekt mezi ještě větší okruh lidí.

bottom of page